Krásný den milé dámy a pánové,

Dnes jsem si pro vás připravila téma, jak být opravdově šťastná, či šťastný.

Být opravdově šťastná bych v dnešní době nazvala až uměním. Je to podle mě láskyplné přijmutí naší celistvosti, každičké částečky v nás, těch bolestných, ale i radostných. Nic v sobě neodmítat, nepotlačovat, ale přijmout a vytvořit tomu uvnitř sebe bezpečný prostor, láskyplné přijetí.

Dříve jsme byli vedeni starým vzorem výchovy, že když jsou druzí šťastní, pak je to v pořádku. Dělat nejdříve šťastné okolí a pak to mělo naplnit nás. Podle toho jak zapůsobíme, jakou hru zahrajeme, takové nás druzí budou přijímat a milovat. A tam začala hra přetvářek zvaná pokřivený život. Ovšem pro všechny z nás to byl opravdový život, jiný jsme neznali. Z toho se vytvořil komplex méněcennosti, nehodnoty a následně vyčerpání. Odpojili jsme se od sebe a začali důvěřovat druhým více, než sobě.

Doba už se trošku posunula a změnila, dnes je potřeba jít do sebe, přijmout se a tím vyzařovat a šířit lásku ven ze sebe. Tak se můžou druzí propojit s naší energií radosti a cítit se v naší blízkosti krásně. Můžeme je tedy infikovat štěstím, otevřeným srdcem. Díky tomu jim dáme příležitost ochutnat, co je to láska, radost, sebehodnota, důvěra v sebe i božství. To co možná ještě nikdy nepocítili a my je tím obohatíme.

Šířit lásku a pochopení ze sebe ven, znamená být tedy uvnitř. Být si vědom svého moudrého těla a být ve své kůži šťastný. Sídlit v něm, být uvnitř v sobě usazen na královské židli, znát sebe, své hranice, svoji důstojnost.

Když přestaneme bojovat a vše pustíme, dovolíme si vzdát se tlačení na pilu, přijde stav vnitřního klidu a přijmutí uvnitř nás. Dokud bojujeme sami se sebou, pak se nám tento pocit zhmotní a vnímáme boj všude kolem sebe. Štěstí přichází s vnitřním klidem a mírem, se smířením se sami se sebou, se vším, co se děje. Něco změnit můžeme a něco prostě ne.

Jednou jsem dělala rozhovor s velmi uznávanou kosmetičkou právě na tohle téma. A musím říci, že to bylo velmi příjemné a obohacující. Každý z nás jsme originál, máme jiné vnímání a to je na tom to krásné. Naladit se na druhého a prožívat jeho krásu, nesoudit a vidět i jiný přístup je stav nesouzeni, nehodnocení, ale velkého uznání.

Někdo je šťastný, když je krásně nalíčený, jiný, když si koupí auto, když si dodělá barák, nebo svůj vysněný titul. A někdo ve chvíli, když uvnitř srdce najde přijetí a láskyplnou náruč sám k sobě. Nic není špatně, každý máme tu svoji cestičku jinou a všichni procházíme přesně tím, co potřebujeme zvládnout právě teď. Moje kamarádka by řekla „to co je právě na řadě“ a má pravdu :-).

A já za mě říkám, jsme celistvost, tedy vnitřek i image potřebuje být v naprosté rovnováze. Hlava srdce, mysl. Rovnováha je základem pro spokojený život.

Život je nezastavitelný běh, stále se něco děje. Tento proces skončí až naposledy vydechneme, takže si to zde do té doby užívejme naplno. Někdy je to více náročné, někdy máme čas si i odpočinout. Ovšem řekněme si jaké to je? Neumíme moc dobře odpočívat a přitom, přijmout čas na odpočinek je velmi důležitý krok na kvantový skok, který můžeme následně udělat. Čeká na nás vždy po ukončení starého procesu, zase nový náboj, nová příležitost k růstu. Náš život je sinusoida, a tyto procesy jsou naší přirozeností, tak jako se střídá den a noc, léto a zima, střídají se i procesy v nás. Dovolit si vědomě vypnout a vyskočit z kolotoče života je nádherně uvolňující.

Když poznáme sami sebe, pochopíme co tady a teď žijeme, čím procházíme a co v sobě narovnáváme za pokřivené vnímání, které jsme v minulosti žili, pak se pro sebe stáváme čitelnou mapou. Ve chvíli, kdy se propojíme s naším moudrým tělem, začneme naslouchat vnitřnímu hlasu pravdy, důvěřujeme tomu, co cítíme, přijde jasnost, klid, radost, nastane uvnitř obrovská změna. Cítíte vnitřní oheň, vášeň, radost, štěstí. Ožijete a vy ani nevíte proč, najednou to tam je. Život vás vede cestou nejmenšího odporu, svobodně projevujete své dary a talenty, život se promění v naplněný tok událostí, záříte a obšťastňujete přirozeně ostatní už jen tím, že jste, že to uvnitř sebe prožíváte.

A teď k tomu ještě přichází láska ke svému tělu, péče o sebe, strava, pohyb, ale i naše oděvy. Celková image, která za nás hovoří. Naštěstí je už pryč doba, kdy krása byla jen ta vnější. Ač mnoho lidí, to tak ještě má, my zde už plně vnímáme, že být krásnou loutkou není opravdu nic pro nás.

Bez péče o sebe, tedy myslím bez vnější péče o sebe zase budeme ve vychýlení a rovnováha nebude v pořádku. A tudíž ani spokojenost. Líbit se sám sobě a být se sebou v lásce a přijetí, znamená dávat si to, co právě tady a teď cítím.

         Být jednoduše šťastná ve své kůži :-).

Prožívám naplno svůj život, protože dělat něco napůl, je jako nedělat nic. Přichází flustrace a kýžené výsledky nikde.

Být otevřený, upřímný a zranitelný vyžaduje velkou vnitřní sílu. Nemusíme se tím chlubit, ani nic skrývat. Ale když svoji lidskou slabost dokážeme projevit, získáváme důvěru ostatních.

Rozpouštíme tím iluzorní hranice mezi vnitřním a vnějším. Mezi námi a ostatními.

S láskou a radostí Vaše Lady Estara Pospíšilová