Dnes jsem tady s tématem naší jedinečnosti. 

Vstoupili jsme do úplně nové doby, nádherné doby, která nás nutí vystoupit ze zajetých kolejí, škatulek a naučit se projevit ze svého nitra. Uvědomit si, co nás baví, kdo opravdu jsme, nenechat se nikam a nikým tlačit.

To znamená naučit se vnímat svoje tělo, svoji intuici, svoje vnitřní nastavení. Máme v sobě tolik moudra, které bylo vždy potlačováno a tudíž jsme byli odkázány se učit od druhých a přestat sobě důvěřovat.

Naučili jsme se tím pádem podceňovat sami sebe, své vnímáni. A zákonitě jsme se naučili, jak si nechat druhými radit co je dobře a co špatně. Taková byla doba a v ní to bylo v pořádku. Ovšem tramtada, dnes je těm dnům konec a je jen na nás, kdy se rozhodneme ze starého metrixu vystoupit a uvědomit si svoje vlastní dary, talenty, svobodu. Osvobodit svoji duši a najít v sobě svoji vnitřní sílu, důvěru sám v sebe.

Často s klienty řeším právě téma vnitřní síly, jak s tím pracovat. Je to dlouhá cesta, v podstatě celoživotní proces, ale právě o tom ten život je. Naučit se poznat kdo jsem a tím pádem v sobě najít sám sebe, svoji vnitřní důvěru. My ji často vidíme ve druhých a máme pocit, že oni nám poradí.

A přátelé teď vám něco povím :-), věřte mi, že není člověka, který by tohle neřešil. Sama jsem si dříve myslela, že mi někdo může poradit, co je pro mě dobré. A víte co se pak stane?

Přestanete důvěřovat sami sobě a jste nervózní, pod tlakem a víte proč? Protože se snažíte dělat věci podle druhých lidí, ale to nejste vy? Pro vás to vůbec nemusí být dobré. To neznamená, že ten člověk, kterého jste obdivovali to dělá špatně, vůbec ne, ale vy nejste on. Takže to co děláme, potřebujeme cítit ze svého nitra, ano inspirovat se, tady je cesta. Ovšem ne ho následovat jak slepá ovce, to není správná cesta.

To co on dělá, nebo nám radí druhý, potřebujeme procítit.

Nikdo do nás nevidí, to co nám druzí radí, je jejich pohled na nás, ale říkají nám své zkušenosti. Děkujme tedy za ně, ale vnímejme zde právě inteligenci našeho těla, ono je velmi moudré a mluví s námi. Například náš solar plexus, to znamená oblast kolem žaludku…

Naše krásné emoce, naučme se vnímat co za tím vším je skryto. V jakých chvílích se zvyšuje naše životní energie a kdy jdeme do úpadku?Jsou to úplně obecné věci, co zde popisuji, ale je to základ k tomu, jak si uvědomit svoje pravé já, jak si začít důvěřovat.

No a protože jsem stylista a miluji oděvy, krásu nejen vnitřní, tak i zde bych chtěla poukázat na to, jaké to je, když vám někdo řekne, co máte nosit. Protože já říká: váš šatník je jen pro vás a vy to potřebujete cítit. Neee, že na vás člověk něco ustrojí a řekne vám, tohle jsi ty? Možná ano a možná vůbec ne.

Náš život je proces růstu a každé období se měníme, vyvíjíme a náš šatník se mění. Nechat si svůj osobitý styl, svůj vlastní a ne si nechat říci, ty patříš sem a jsi tohle. Mám velmi mnoho zkušeností hlavně s ženami, že se v tom celém ztratily a přišly ke mě zoufalé, že vlastně vůbec netuší kdo jsou. Vyměnily už 3x šatník a po čase stejne zjistí, že jsou ztracené. 

Miláčkové, dnešní doba je doba volnosti a svobody, učme se uvolnit všechny nesmysly , kterým jsme o sobě uvěřili a začít si důvěřovat a být originální a svůj, jen tehdy naleznu své dary a talenty. Jen tehdy . když si budu věřit, můžu dělat vše naplno, bez omezení a být originální a svůj. V oděvech jsem to já měla vždy, dostale jsem to darem, ovšem uvnitř jsem také hledala cestu sama k sobě a dnes díky tomu pomáhám zase druhým. Nikdy nikoho nikam netlačím, každý máme svůj čas, svůj styl, své vnímání a cítění. 

Jen my si ten život prožíváme s tím, co je uvnitř nás, proto důvěra v sebe , nádherná jedinečnost, kterou jsme , je potřeba objevit a vyzářit ven.

Každý máme svou cestu, originální a krásnou. Někdo začně vnitřním procesem a někdo přes svůj šatník dovnitř. Obě cesty jsou správné a pro každého ojedinělé

Mějte báječný den, Vaše Lady Estara Pospíšilová