Nejdříve si řekneme něco blíže o tom, co to vůbec styl je.

Neb styl není zdaleka jen o zevnějšku :-).

Styl se tvoří během naší životní cesty, poznáváme sebe a tím tvoříme osobitý styl, poznáváme svůj temperament, povahu, co je to moje ukryté pod všemi nánosy a maskami, které žijeme.

Stylů, neboli možností je mnoho, každý se potřebujeme vnitřně poznat a vyjádřit tu svou jedinečnost navenek právě svým autentickým stylem. Být ve své pravdě a cítit to zevnitř, nebýt jen v hlavě a hledat podle vzoru někoho bez hlubšího poznání. Tím jak se vyvíjíme a měníme, tak i šatník se mění, ale styl prostě zůstává. A to je známka, že jsme ho buď našli a nebo ještě nenašli a plaveme v tom.

Já mám docela ráda se aspoň v začátku hledání držet určitých archetypů. Ty rozepíši časem. Vytvořila jsem v tom pro své klienty docela jednoduché rozdělení, které krásně zjednodušují ujasnění si sebe.

Archetyp určitého stylu je základem, podstatou toho, jak se oblékáme a co v módě upřednostňujeme. Dá se říci, že je to něco jako náš kompas. Rozpoznáváme svůj temperament, povahu, divokost, vášeň, jemnost atd.

Vždy platí, že každý z nás je naprostý originál a tudíž je potřeba oblékat se odlišně. Kombinování podle archetypů ve stylu je nádherná hra a objevování sebe, velmi kreativní a propojujeme se tím sami se sebou. Je to velmi léčivé, ač to na první pohled vůbec tak nemusí vypadat. Jeden archetyp vás osloví nejvíce a s tím si budeme hrát.

A přesně tohle je ono, nikdy se nevzdávat toho, co cítíme uvnitř ve svém srdci. Protože tam se zrodí cit a my potřebujeme cítit v oděvech propojení se sebou.

Některé ženy dostaly do vínku určitou eleganci a šmrnc, jiné dynamiku a rychlost, jistou rebelii, která si s ničím moc nedělá starosti, některé jsou velmi ženské a jemné, uvnitř zranitelné, křehké. A každá jsme jiná. Nikdy se nesmíme nechat nikým někam naškatulkovat, neb když přijdeme na to své, krásně to s radostí přijmeme a srdce ožije.

Já sama si vzpomínám na jednu metodu, která vypadala zajímavě a já si myslela, že mě naučí něco, co neznám. Jednalo se o škatulkování do různých stylů, byla jsem do jednoho tedy zařazena, po čase zase do druhého a pak zase zpět do prvního a uvnitř jsem měla zmatek. Hledala jsem v sobě určité kvality, které bych měla splňovat, neb tak to bude prý ono, ale ony nebyly mé vlastní. Svůj styl jsem přesně znala a pak jsem jen koukala, jak silná je energie manipulace, která dokáže odpojení se sama od sebe.

Tak takto opravdu ne, styl je jedinečný a jen náš. Styl je naše aura, identita, jedinečný vzhled.

Některá žena nemá žádná pravidla a je spokojená. Jedna moje známá mi jednou říkala, „já nemám vůbec žádná pravidla v mém šatníku, protože bych je stále porušovala“. Jenže to byla žena, která přesně věděla, kdo uvnitř je a co vyzařuje. Ona byla osobnost. Ona měla svůj vlastní styl.

Já mám svůj také nějak vrozený a mám ho jasný. Nikdy jsem ho nehledala, on prostě od dětství byl. Kdybych ho měla popsat, řekla bych, že miluji určitou eleganci, miluji podpatky a nemám ráda upjatost. Miluji svobodu a rozepnuté kabáty, svoboda je moje potřeba.

Jiná žena potřebuje hladké oděvy, které obepínají tělo, má narovnaná záda, je prostě krásná, protože se cítí a ví, kdo je. A tohle zevnitř vždy vyzařujeme a je toho plná naše aura. Svítíme svou přirozeností. Odlišovat se od jiných je dar opravdovosti. Je to projev naší chůze, naše vůně, náš hlas a to vše je vždy otázka stylu.

Být výjímečná, nebýt jako ostatní, ukázat kdo jsme. Tato doba si velmi žádá o sebeprojevení. Neb každý z nás se výjímečný narodil a pokud v sobě tohle nenajdeme a neprojevíme to navenek, pak nejsme vyživené svou podstatou, propojení sám se sebou. Pak přichází únava, nemoci, nuda atd.

 

Mít sebejistou chůzi, vystupování, vzhled, ale i komunikaci není nic s čím bychom se vědomě narodili. Tvoří se to vše s věkem a cestou sebepoznání. Někdo má k tomu blíže, někdo to hledá, ale pro všechny to zde je.

A pokud bych se měla vyjádřit k ženám, řekla bych tohle:

Žena se narodila, aby byla krásná, aby zdobila svět, aby byla šťastná. Propojením vnitřní krásy s vnější vzniká půvab.

Aby muži vzhlíželi k naší kráse a mohli se stávat opravdu muži, kteří dají ženě oporu. Muž a žena jsou naprosto odlišné energie, ale do sebe přesně zapadající. A já už to u mnoha párů vidím a je nádherné to s nimi prožívat.

 

S láskou Vaše Lada Pospíšilová -Ladystyle