Krása ženy, půvab a autenticita

Krása ženy má mnoho podob a podle toho, čemu jsme uvěřili, podle toho vnímáme krásu.
Já bych se na to s vámi chtěla podívat trošku hlouběji. Tím, že pracuji s ženami a celým obrovským procesem ženstvím mnoho let, vnímám, jak nám slovo krása blokuje prožívání opravdovosti, tedy naší autenticity.
Často slyším, že krása je zbytečně přeceňovaný fenomén. Mnoho žen je tímto v neproudícím toku své přirozenosti.


A já za sebe říkám, být ženou, znamená být krásnou a šťastnou bytostí. Láskyplnou a pečující. A to hlavně i sama k sobě, neb to kým jsme to vyzařujeme a učíme tím i naše dcery a syny. Vnímají naši proměnu, kterou všichni na celém světě procházíme. Každý to prožíváme jinak, ale nikdo se tomu nevyhneme.

Naučit se rozlišovat a vnímat, že žena a muž není to stejné, ale jsou to vzájemně se doplňující bytosti je základ v dnešních postojích a procesech, které se v nás dějí. Muž a žena, jin a jang každá  polarita má úplně jinou vibraci, tedy naše dary a úkoly, přirozenost. To že je zde na planetě zemi 13.tis. let potlačované ženství zřejmě vnímáme už všechny, ale proto potřebujeme vstoupit opravdu do svých hlubin i temnoty a provádět každodenní očisty a léčení svých zranění. Jen tak poznáme kým jsme a osvobodíme se ze strachu a potlačení.


Krása je přesně tím, co se v nás potřebuje aktivovat nově, rozbourat své staré přesvědčení. Neb být krásnou je naší přirozeností.

Zde na mých stránkách i s tím, jak pracuji s ženami zdaleka nejde o oděvy a krásu, která je oddělená od vnitřní očisty a krásy, která září právě z našeho nitra. Tedy ze sebelásky, sebe-přijetí a síly, která stoupá s důvěrou a svobodou. A tímto procesem a růstem se postupně vše pomalu rozpouští a uvolňuje. Znovuzrozená žena si je opravdu vědoma své hodnoty a nemusí už nikomu dokazovat, kdo je. Tedy nestrojí se pro druhé, ale pro sebe, z lásky  a potřeby k sobě. 

Já jsem tohle dělala vždy a vůbec jsem nerozuměla, proč se ženy baví o tom, co si na sebe ustrojí, aby někoho zaujaly? A vždy jsem se naivně ptala, proč to budeš dělat pro někoho? No, přece, abych byla někdo- nebo někým, nebo aby si mě dotyčný vši-mnul , abych byla sexy a magnetem, atd.. Všechny jsme vyrostly v období RYB- tedy oběti a manipulace. A takto žije i nyní ještě mnoho lidí. Krása je pro ně to tělesné, vášnivé, důležité, sexy. Je to pro ně stále kořením života. Ovšem pak jde právě o tisky nevyčištěných vztahů z výchovy a přesvědčení od rodičů a minulými vztahy s partnery. A točí se v tom stále dokola.


A proč to píšu, ke kráse ŽENY?
Protože bych se s vámi chtěla podívat na krásu úplně jinak :-).
Já miluji vidět ženu zářivou, veselou a tedy PŮVABNOU. Tím je krásná a OSLŇUJÍCÍ, ZÁŘÍCÍ. PŮVABNÁ ŽENA- cítíte ten rozdíl mezi krásou a půvabem?
Půvab je vnitřní stav obrovské hloubky, síly a šlechetnosti. Něco co je něžné a přitom důstojné a mocné. Žena která zná svoji hodnotu už opravdu nemusí nikomu nic dokazovat, neb si je vědoma sama sebe, své krásy a přijala celou svou temnotu. Je to proces, ale až když se opravdu ponoříme do všeho potlačeného a nepřijatého, až tam z té bolesti se vynoří šlechetná, půvabná, autentická krása. NE TA UMĚLÁ, HRANÁ, TLAČENÁ, UČENÁ.
Až když odházíme všechny masky, přetvářky a vše, čemu jsme uvěřily, aby jsme byly milované, přijímané a prostě byly DOST!
Až když zpracujeme všechen stud, strach, vztek, pocity viny a zákazy, kterým jsme uvěřily, nebo jsme si je během života každá sama, třeba jako dívka v bolesti vytvořila za obranu a ono to v nás stále žije.
Osvobozením se dozrajeme ke svému půvabu, je to ušlechtilé a krásné, vznešené. A zde bych řekla, že PŮVAB ženy je vnitřní krásou, která v sobě zahrnuje vše. Je to žena milující, která zná sebe, své emoce, hodnotu, pečuje o sebe, udělá pro sebe vždy to nejlepší a s nikým se neporovnává. Je prostě KRÁSNÁ. Tato žena je duševně ušlechtilá, nemá potřebu nic hodnotit a soudit. Je to KRÁLOVNA, která prošla v životě kde čím, tudíž ví, že každý má svou cestu jemu přirozenou a vše je v pořádku.


Půvab ženy se zrodí z její cesty a ušlechtilosti, kterou v sobě postupně tvoří, miluje sebe do posledního prožitku i buňky jejího těla, protože díky každému prožitku došla do bodu tady a teď..
Taková žena když se objeví ve společnosti, zavládne léčení ostatních, všichni zaznamenají nádhernou energii , která prostoupí všemi , neb všichni jsme jedním.
U této ženy nikdo nehodnotí, to co na ženách, které dokazují svou krásu, nebo pro ně krása znamená něco co jim dotvoří jejich ženství. 


Tato žena zná svůj jedinečný styl, neb jím vyjadřuje sebe, líčení i svou autenticitu v projevu. Je důstojná, rozhodně na sobě nešetří, protože si sebe váží a dopřeje si pro sebe to nejlepší. 

Ženy, pokud zde čtete tyto řádky, zvu Vás do mých programů, kde máte možnost růst a svůj půvab a důstojnost v sobě aktivovat :-).

S radostí jsem napsala pár řádků a pokud potřebujete navést na novou cestu, objednejte se prosím :-). S radostí pomohu, je mou přirozeností provázet ženy ke své síle, kráse a půvabu a tedy DŮSTOJNOSTI :-).


S láskou Lady EsTara Pospíšilová