Pravda nebo lež

Dnes ráno jsem se vzbudila a napadla mě myšlenka napsat článek na téma PRAVDA A LEŽ, protože to často řeším s klienty.

Doba se velice mění, jsou pro nás připravené obrovské možnosti změn a na druhou stranu žijeme v neskutečném tlaku, všeho toho co musíme. A co s tím tedy můžeme dělat? Věřte ,,,, vše jde, jen sestoupit z hlavy do svého srdce, být ve své pravdě, zpracovat své zátěže a proces může nastat.

Vnímáte, kdy jednáte ze svého srdce a kdy z ega? Jaký je to rozdíl? Často dostávám otázky, jak se v tom vyznat, jak to poznat? Jak sám sobě začít rozumět? Jak v sobě najít ten vytoužený klid????Chce to se každý den pomaličku učit vnímat, co se děje, myslím tím, co se ve mě děje .

Každý z nás máme srdce, každý víme po čem toužíme, co se nám líbí, co máme rádi, ale kdo si to dovolíme žít a někdy vůbec i připustit. Ovládá nás naše ego, nebo žijeme v srdci?Ego nás často ovládá a dělá nám ze života peklo. Za egem jsou ukryty naše niterné zranění, ego nás v podstatě chrání, abychom ty bolestivé traumata nemuseli znovu prožívat.....

V dětství jsme si vytvořili masky, které si vždy v danou chvíli nasadíme a "chráníme se".nejednáme ze srdce. Ovšem zde je otázka: prospívá nám to ještě v našem věku??? Žijeme ve své pravdě, nebo ve lži? Dokážete si rozkličovat, co je vaše pravda a co lež? Zda moje pravda, je opravdu moje pravda? To že má druhý jinou pravdu, to až zase příště . Dnes je to o nás. Často se setkávám s tím, že klient má jasnou svoji pravdu a když ji rozebereme, zjistí jakou boudu na sebe celý život hraje. Jsme naučení nějak žít a přijde nám to tak v pořádku, ač šťastní nejsme. Např.pokud znám jen studenou vodu, nemohu si pustit teplou a takový je i náš život. Žijeme v energiích sebedestrukcí , přetvářkách, lžích, které známe a vůbec nevíme, že nejsou naše, že to nejsme my......Jsou to tak hluboké procesy a osvobozující chvíle, potkat se sám se sebou, procítit svoji pravdu, tu jemnou nuanci lásky v nás. Objevit, že i tohle jsem já, uvědomit si svoji sílu a hodnotu. Být v pokoře a cítit zázrak, že tu na zemi mohu být a mohu zažívat všechny zkušenosti, které potřebuji.

Ono je to tak, že když jsme ve své pravdě, potřebujeme žít jiné zkušenosti, než ve lži. To co vysílám, to se mi vrací, to všichni víme, ale kdo si to uvědomuje. Když jsme ve své síle a pravdě, nemám problém říkat své ANO a NE. S láskou jde říci, děkuji, nemám zájem. To neznamená, že člověka, či situaci odmítám, že je špatný, pouze vím co chci a vybírám si něco jiného. Nikomu tím neubližuji, pouze si vybírám, to co chci JÁ. Nemám zodpovědnost za druhé, pouze sám za sebe. Žiji pouze v jednom těle a naše duše má své úkoly a plány, jste tomu otevřeni, žijete svůj život? ??? Odpověď je vaše .

Zkuste se začít pozorovat, svoje emoce, myšlenky, pocity,.... něco z toho, pomaličku, nespěchejte na sebe. Když máte rozhovor s manželem, maminkou, tatínkem, dětmi, sourozenci, ale i autoritami atd..... všude . Naše tělo nikdy nelže, my ano . A proč vlastně??? Zkuste se nad tím zamyslet, kdy jste se naučili lhát, stydět se za sebe???Napadlo vás si někdy připustit, že každý někdy lžeme? Někdo často a cíleně a druhý možná úplně nevědomě, ale základ to má stejný. Dá se to říci i jinak, ono slovo lež je trošku kruté, protože zde vyplouvá pocit viny. Já to slovo používám cíleně, aby jste si procítili energii lži, studu atd...... Jistě se vám někdy stalo, že jste se dostali do situace, kdy jste raději mlčeli- popřeli jste se, nebo tu situaci vysvětlíme jinak, abychom zachovali klid a druhého( někdy i sebe) nezranili, neublížili- pocit, že by danou situaci druhý nepochopil atd.... chodíme raději okolo horké kaše a divíme se, že to druhý nechápe, no uf. Víte jak je osvobozující, říci v láce a ze srdce pokorně pravdu. Přiznat sám sobě a pak i druhým kdo jsem... Jakou osobnost jsem si kdy vytvořil?. Nehrát už ty lži, přetvářky, potlačení se, stud, atd.......

Stále slyším při terapiích, on mě vůbec nechápe, on mi nerozumí !!!! A já říkám a jakou on tě zná, jak se před ním chováš? Jsi k němu pravdivá a hlavně k sobě- platí i pro muže.

Dovolit si být sám sebou, je tak osvobozující, cítit volnost, svobodu, vnímat možnosti a konat podle sebe. Dělat a žít, jak chci já, i s tím že to druzí neschvalují. Jen já sám v sobě vím, že vím
.Pravda byla mnoho let vadou na kráse, dnes je naší obrovskou silou a krokem k lepším zítřkům.
Každý den je ten nejlepší k tomu začít žít jinak, začít se měnit a tím pádem začít otvírat nové dveře s novými možnostmi.Pokud máte dotazy, pište na email: lady.pos@seznam.czLada Pospíšilová: terapeut, školitel, motivátor, karmalog, karmická, vztahová atrologie, konzultacehttps://ladapospisilova-cz.webnode.

Lada Pospíšilová